Kalendarz wydarzeń

Światowe Spotkanie Rodzin, Filadelfia 2015

Ósme Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w dniach 22-27 września 2015 roku w Filadelfii, w amerykańskim stanie Pensylwania. Poinformował o tym miejscowy arcybiskup Charles Chaput na konferencji prasowej 26 lutego

Książka

          

Papieskie katechezy o rodzinie

Katechezy papieskie dotyczące życia małżeńskiego i rodzinnego w jednym miejscu – to pozycja dla każdej rodziny. Ojciec św. Franciszek w sposób przystępny i prosty tłumaczy: relacje tworzące rodzinę, rolę każdego z jej członków, powołanie do życia małżeńskiego, bycie kobietą i mężczyzną, matką lub ojcem; przeprowadza w kluczu Bożego słowa przez wiele współczesnych problemów. 

Konferencja o kłopotach z płodnością

„Od niepłodności do spełnionego życia” – na konferencję poświęconą interdyscyplinarnemu podejściu do kłopotów z płodnością zapraszają Fundacja Instytut Nadziei oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 

Wydarzenie dedykowane jest kobietom i mężczyznom, parom doświadczającym niepłodności oraz wszystkim zainteresowanym pogłębieniem swojej wiedzy na temat trudności prokreacyjnych.
Na 13 maja br. zaplanowano inspirujące wykłady i spotkania ze specjalistami w dziedzinie niepłodności oraz osobami, które przeszły już swoją drogę od niepłodności do spełnionego życia, a także spotkania tematyczne i rozmowy w kuluarach przy kawie i herbacie oraz w trakcie obiadu. W ramach konferencji uczestnicy spotkania dostaną m.in. książkę wydawnictwa Znak pt. „Nadzieję na nowe życie - poradnik dla marzących o dziecku” poświęconą interdyscyplinarnemu ujęciu tematu niepłodności. 
 
Doświadczenie niepłodności to najczęściej bardzo bolesny i trudny czas w życiu pary marzącej o zostaniu rodzicami. Niejednokrotnie wiąże się ono z przeżywaniem comiesięcznych rozczarowań, poczuciem bycia niezrozumianym, odrzuconym, „wybrakowanym", gorszym.
 
Niepłodność wpływa na poczucie kobiecości i męskości, na życie intymne pary, na marzenia i plany, na poczucie spełnienia i radości. Przedłużające się starania o dziecko są dla małżonków czasem wielu niełatwych decyzji, poszukiwania przyczyn trudności, leczenia. By przejść drogę od niepłodności do spełnionego życia potrzebna jest fachowa pomoc zespołu specjalistów, rzetelna wiedza, dobre słowo i zrozumienie oraz mądre wspieranie nadziei na nowe życie.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny (po wcześniejszej rejestracji) na stronie www.spelnionezycie.pl. Szczegółowe informacje tutaj.