Kalendarz wydarzeń

Światowe Spotkanie Rodzin, Filadelfia 2015

Ósme Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w dniach 22-27 września 2015 roku w Filadelfii, w amerykańskim stanie Pensylwania. Poinformował o tym miejscowy arcybiskup Charles Chaput na konferencji prasowej 26 lutego

Książka

          

Papieskie katechezy o rodzinie

Katechezy papieskie dotyczące życia małżeńskiego i rodzinnego w jednym miejscu – to pozycja dla każdej rodziny. Ojciec św. Franciszek w sposób przystępny i prosty tłumaczy: relacje tworzące rodzinę, rolę każdego z jej członków, powołanie do życia małżeńskiego, bycie kobietą i mężczyzną, matką lub ojcem; przeprowadza w kluczu Bożego słowa przez wiele współczesnych problemów. 

Wiadomości z Polski

strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

poniedziałek 15.05.2017

Rodzina, prawo do życia i godność kobiet w Akcie Poświęcenia Kościoła w Polsce Maryi

Troska o małżeństwa i rodziny, prawo do życia każdego człowieka i obrona godności kobiet to główne przesłanie Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, który zostanie odnowiony 6 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem z udziałem Konferencji Episkopatu Polski.

czytaj dalej...
poniedziałek 15.05.2017

Głos obrońców życia ws. zmian w Konstytucji

Przedstawiciele Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia zwrócili się do prezydenta Andrzeja Dudy z petycją o doprecyzowanie art. 38 Konstytucji mówiącego o prawnej ochronie życia o słowa „od poczęcia do naturalnej śmierci”.

czytaj dalej...
poniedziałek 15.05.2017

W małżeństwie: „przepraszam” częściej niż „kocham cię”

„Nazaret. Żyli długo i szczęśliwie?” – pod takim tytułem zorganizowano spotkanie dla małżonków przy bydgoskim Sanktuarium Zawierzenia w ramach Bydgoskiej Akademii Rodziny, a jego gościem był rekolekcjonista i kaznodzieja ks. Piotr Pawlukiewicz.

czytaj dalej...
piątek 28.04.2017

Metropolitalne Święto Rodziny na Górnym Śląsku

Jubileuszowe, bo już 10, Metropolitalne Święto Rodziny w Katowicach i kilkunastu innych miastach Górnego Śląska rozpocznie się już 20 maja i potrwa przez miesiąc.

czytaj dalej...
czwartek 27.04.2017

Dzień Rodziny w diecezji siedleckiej

Diecezja siedlecka organizuje po raz kolejny Diecezjalny Dzień Rodziny. Do Parczewa na 7 maja do wspólnej modlitwy i zabawy zaproszone są wszystkie rodziny. W programie m.in. Msza św. w intencji rodzin pod przewodnictwem bpa Kazimierza Gurdy, wykład Michała Piekary założyciela Kliniki Małżeństw, wspólna agapa i atrakcje dla dzieci.

czytaj dalej...
czwartek 27.04.2017

Rekolekcji dla małżonków sakramentalnych żyjących w związkach niesakramentalnych

Małżonkowie sakramentalni, którzy żyją w związkach niesakramentalnych, a chcieliby powrócić na drogę wypełniania sakramentalnej przysięgi małżeńskiej zaproszeni są do uczestnictwa w rekolekcjach organizowanych przez Wspólnotę Trudnych Małżeństw SYCHAR oraz ks. Bogusława Witkowskiego CPPS.

czytaj dalej...
czwartek 27.04.2017

„Zbudujemy dom na Skale” – rekolekcje dla małżeństw i rodzin

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej zaprasza małżeństwa i rodziny na wakacyjne rekolekcje z elementami warsztatowej pracy w parach małżeńskich. Rekolekcje mają umożliwić małżonkom połączenie wypoczynku z poprawą relacji w małżeństwie i rodzinie.

czytaj dalej...
środa 26.04.2017

Konferencja o kłopotach z płodnością

„Od niepłodności do spełnionego życia” – na konferencję poświęconą interdyscyplinarnemu podejściu do kłopotów z płodnością zapraszają Fundacja Instytut Nadziei oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 

 

czytaj dalej...
poniedziałek 24.04.2017

Bp Lityński: Miłosierdzie Boże jest potrzebne wszędzie tam, gdzie widzimy brak szacunku do życia

Miłosierdzie Boże jest potrzebne wszędzie tam, gdzie widzimy brak szacunku do życia - mówił 22 kwietnia bp Tadeusz Lityński w parafii Miłosierdzia Bożego w Żarach. Tego dnia przed Mszą św. odpustową poświęcił mozaikę Jezusa Miłosiernego w ołtarzu głównym.

czytaj dalej...
środa 19.04.2017

Rektor UPJPII w Krakowie: od losów małżeństwa i rodziny zależy los Kościoła i społeczeństwa

W liście na drugi dzień Świąt Zmartwychwstania rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II ks. prof. Wojciech Zyzak napisał: „Nie ma też bardziej wymownego obrazu Boga, a zwłaszcza tego, że jest miłością, niż kochające się małżeństwo i rodzina”. List odczytywany był we wszystkich kościołach archidiecezji krakowskiej.

czytaj dalej...

strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13