Kalendarz wydarzeń

Światowe Spotkanie Rodzin, Filadelfia 2015

Ósme Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w dniach 22-27 września 2015 roku w Filadelfii, w amerykańskim stanie Pensylwania. Poinformował o tym miejscowy arcybiskup Charles Chaput na konferencji prasowej 26 lutego

Książka

          

Papieskie katechezy o rodzinie

Katechezy papieskie dotyczące życia małżeńskiego i rodzinnego w jednym miejscu – to pozycja dla każdej rodziny. Ojciec św. Franciszek w sposób przystępny i prosty tłumaczy: relacje tworzące rodzinę, rolę każdego z jej członków, powołanie do życia małżeńskiego, bycie kobietą i mężczyzną, matką lub ojcem; przeprowadza w kluczu Bożego słowa przez wiele współczesnych problemów. 

Polecamy

wtorek 12.04.2016

Modlitwa papieża Franciszka za rodziny

Adhortacja "Amoris laetitia" kończy się modlitwą do Świętej Rodziny.

czytaj dalej...
niedziela 06.12.2015

Modlitwa Świętego Jana Pawła II za Rodziny

Zapraszamy do propagowania i odmawiania w rodzinach i parafiach modlitwy, którą zostawił Ojciec Święty Jan Paweł II. To wezwanie do Boga Ojca, od którego pochodzi życie i miłość jest potrzebne każdej chrześcijańskiej rodzinie. 

czytaj dalej...
czwartek 16.04.2015

Misericordiae Vultus

Jezus Chrystus jest obliczem miłosierdzia Ojca. Wydaje się, iż tajemnica wiary chrześcijańskiej znajduje w tym słowie swoją syntezę. Ono stało się żywe, widoczne i osiągnęło swoją pełnię w Jezusie z Nazaretu.

czytaj dalej...
piątek 27.03.2015

Przesłanie Kongresu Rodziny MIŁOŚĆ I ŻYCIE

Warszawa, 20-22 marca 2015 r.
Już po raz kolejny w Warszawie odbył się Międzynarodowy Kongres Rodziny. W tym roku poświęcony będzie małżeństwie i rodzinie w budowaniu cywilizacji miłości.

czytaj dalej...
wtorek 04.03.2014

Adhortacja „Familiaris consortio”

Adhortacja posynodalna Jana Pawła II o zadaniach rodziny chrześcijańskiej w świecie współczesnym.Adhortację apostolską „Familiaris Consortio”, można uznać za Magna Charta apostolstwa i duszpasterstwa rodzin.

czytaj dalej...
wtorek 04.03.2014

List do Rodzin: Gratissmam sane

Błogosławiony papież Jan Paweł II pisał listy do różnych środowisk. W międzynarodowym Roku Rodziny w 1994 r. skierował List do Rodzin.

czytaj dalej...