Kalendarz wydarzeń

Światowe Spotkanie Rodzin, Filadelfia 2015

Ósme Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w dniach 22-27 września 2015 roku w Filadelfii, w amerykańskim stanie Pensylwania. Poinformował o tym miejscowy arcybiskup Charles Chaput na konferencji prasowej 26 lutego

Książka

          

Papieskie katechezy o rodzinie

Katechezy papieskie dotyczące życia małżeńskiego i rodzinnego w jednym miejscu – to pozycja dla każdej rodziny. Ojciec św. Franciszek w sposób przystępny i prosty tłumaczy: relacje tworzące rodzinę, rolę każdego z jej członków, powołanie do życia małżeńskiego, bycie kobietą i mężczyzną, matką lub ojcem; przeprowadza w kluczu Bożego słowa przez wiele współczesnych problemów. 

Najczęściej czytane

strona: 1 2 3 4 5 6 7 8

wtorek 02.08.2016

Papież podczas wizyty w Polsce mówi o rodzinie

Podczas Światowych Dni Młodzieży Ojciec św. oprócz innych ważnych tematów mówił również o małżeństwie i rodzinie. Publikujemy fragmenty wystąpień papieża Franciszka wygłoszonych podczas pielgrzymki do Polski dotyczących powołania małżeńskiego i życia rodzinnego.

czytaj dalej...
wtorek 12.04.2016

Modlitwa papieża Franciszka za rodziny

Adhortacja "Amoris laetitia" kończy się modlitwą do Świętej Rodziny.

czytaj dalej...
piątek 08.04.2016

Posynodalna adhortacja Franciszka pt. Amoris laetitia

Papieski dokument pt. "Amoris laetitia" zaprezentowany 8 kwietnia w Watykanie oraz w Warszawie to efekt pracy dwóch synodów o rodzinie. Papież Franciszek wyznacza adhortacji dwa główne cele: pobudzenie małzeństw chrześcijańskich do docenienia darów małzeństwa i rodziny oraz zachęcenie wszystkich do bycia znakiem miłosierdzia i bliskości tam, gdzie zycie rodzinne nie jest realizowane w sposób doskonały lub nie przebiega w pokoju i radości.

 

 

czytaj dalej...
niedziela 06.12.2015

Modlitwa Świętego Jana Pawła II za Rodziny

Zapraszamy do propagowania i odmawiania w rodzinach i parafiach modlitwy, którą zostawił Ojciec Święty Jan Paweł II. To wezwanie do Boga Ojca, od którego pochodzi życie i miłość jest potrzebne każdej chrześcijańskiej rodzinie. 

czytaj dalej...
poniedziałek 26.10.2015

Komunikat na zakończenie Synodu Biskupów

Kończący się dzisiaj synod biskupów na temat małżeństwa i rodziny był doświadczeniem jedności Kościoła i ubogacaniem się Jego różnorodnością.

czytaj dalej...
piątek 23.10.2015

Wiara daje życie

Podczas Synodu praktycznie wszystkie grupy językowe, które obradowały w circoli minori, wysunęły postulat wprowadzenia solidnego i wymagającego przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa.

czytaj dalej...
poniedziałek 12.10.2015

W kierunku języka miłości

Podczas Synodu Biskupów dużo mówi się o zmianie języka, którym Kościół przepowiada Ewangelię. To trudny temat, ponieważ z jednej strony pragnie się docierać do młodych, z drugiej do wykształconych, dalej do… No właśnie, do wszystkich, za których umarł Jezus Chrystus.

czytaj dalej...
poniedziałek 12.10.2015

Pierwsze dni Synodu: rodzina to nie problem, to szansa

 

Synod to wspólna droga całego Kościoła, który przez swoich delegatów pragnie pochylić się nad tematem kluczowym dla wszystkich, jakim jest rodzina. Ojcowie synodalni jednomyślnie stwierdzili, że małżeństwo i rodzina są dobrem po

czytaj dalej...
wtorek 09.06.2015

Płock - X Pielgrzymka do relikwii św. Joanny Beretty Molla – niedziela 14 czerwca 2015 r.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DP oraz parafie: św. Jakuba w Płocku-Imielnicy i św. Stanisława Kostki w Płocku serdecznie zapraszają na X jubileuszowe spotkanie ze św. Joanną Berettą Molla przy jej relikwiach w kościele św. Jakuba w Płocku-Imielnicy w niedzielę 14 czerwca 2015 r.

czytaj dalej...
poniedziałek 01.06.2015

Ulicami polskich miast przeszły Marsze dla Życia i Rodziny

Ulicami polskich miast przeszły wielotysięczne, radosne i kolorowe Marsze dla Życia i Rodziny. Ich uczestnicy przypominali, że to rodzicie mają prawo i obowiązek wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. W tym roku w inicjatywę zaangażowało się ponad 140 miast.

czytaj dalej...

strona: 1 2 3 4 5 6 7 8