Kalendarz wydarzeń

Światowe Spotkanie Rodzin, Filadelfia 2015

Ósme Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w dniach 22-27 września 2015 roku w Filadelfii, w amerykańskim stanie Pensylwania. Poinformował o tym miejscowy arcybiskup Charles Chaput na konferencji prasowej 26 lutego

Książka

          

Papieskie katechezy o rodzinie

Katechezy papieskie dotyczące życia małżeńskiego i rodzinnego w jednym miejscu – to pozycja dla każdej rodziny. Ojciec św. Franciszek w sposób przystępny i prosty tłumaczy: relacje tworzące rodzinę, rolę każdego z jej członków, powołanie do życia małżeńskiego, bycie kobietą i mężczyzną, matką lub ojcem; przeprowadza w kluczu Bożego słowa przez wiele współczesnych problemów. 

Bp Lityński: Miłosierdzie Boże jest potrzebne wszędzie tam, gdzie widzimy brak szacunku do życia

Miłosierdzie Boże jest potrzebne wszędzie tam, gdzie widzimy brak szacunku do życia - mówił 22 kwietnia bp Tadeusz Lityński w parafii Miłosierdzia Bożego w Żarach. Tego dnia przed Mszą św. odpustową poświęcił mozaikę Jezusa Miłosiernego w ołtarzu głównym.

„Chrześcijaninowi grozi niebezpieczeństwo amnezji, zapomnienia o Bogu, dawcy życia i miłości” – przypomniał pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. „Bracia i Siostry, patrząc na obraz Jezusa Miłosiernego uświadamiamy sobie, że On – Jezus Miłosierny jest dziś z nami obecny. On nas tu wezwał, aby jeszcze raz nam przekazać orędzie o Bożym Miłosierdziu, orędzie proste. Ono nam mówi, że Bóg Miłosierdzia objawiony w Jezusie Chrystusie jest z nami. Idzie z nami przez ten świat i mówi do nas, jak do apostołów w Wieczerniku: «Nie lękajcie się, ja jestem z wami»" – kontynuował.


„Miłosierdzie Boże jest potrzebne wszędzie tam, gdzie widzimy brak szacunku do życia i godności człowieka, gdzie neguje się wartości ludzkiego istnienia. Potrzeba miłosierdzia tam, gdzie panuje niesprawiedliwość społeczna i wykorzystywanie człowieka przez człowieka. Gdzie brak jest prawdy i miłości” – dodał bp Lityński.

Źródło www.ekai.pl